Sporo pracuję z menedżerami. Wielu z nich pyta mnie o książki, których lektura pomoże im w rozwijaniu kompetencji przywódczych. Pytają też osoby, które prowadzą różnego rodzaju zespoły, ale menedżerami nie są. I dziś mam dla Was wszystkich podpowiedź.


Szukamy wzorców wśród innowatorów takich jak Jobs, polityków jak Obama czy postaci historycznych niczym Lincoln czy King. Tymczasem znacznie bliżej, praktycznie tuż obok, mamy fantastycznych Polaków, którzy na przewodzeniu ludziom przysłowiowe zęby zjedli. Takich, którzy zarządzają i dowodzą z wizją, głową, determinacją, pasją i... sercem. Ludzi, którzy nie boją się okazać wrażliwości, którzy potrafią przyznać się do błędu. Ludzi honorowych i prawych - których tak bardzo dziś potrzebujemy.

Kiedy dostałam tę książkę w swoje ręce - otworzyłam ją z ciekawością. Chciałam zobaczyć, co chce powiedzieć człowiek, którego od czasu do czasu można posłuchać ze szklanego ekranu, a o którym co nieco słyszałam. Miał to być też element nadrabiania zaległości w mojej wiedzy z historii nowoczesnej. Tymczasem...

Okazało się, że książka #szturman to nie tylko miejscami zabawna, a miejscami trzymająca w ogromnym napięciu lektura, to nie tylko podróż w nieznane dotąd rejony, ale także spotkanie z wyjątkową osobowością. Ku mojemu zaskoczeniu ppłk Krzysztof Przepiórka okazał się przewodnikiem nie tylko po historii GROMu, ale także po najwyższych standardach zarządzania ludźmi. I to zarządzania takiego, do którego zachęcam na szkoleniach menedżerów: z silnym skoncentrowaniem na cele, ale bez utraty z oczu drugiego człowieka. Połączenie serca, rozumu, wewnętrznych wartości i wiary w misję, dla której się działa.

Rzadko można spotkać takie perełki wśród polskiej literatury, ale ta książka powinna znaleźć się w biblioteczce każdego menedżera aspirującego do roli prawdziwego lidera - nie tylko w korporacjach, ale też w każdej innej dziedzinie życia (o wojsku nawet nie wspominam, bo to dla mnie oczywiste).

"Szturman. Odważni żyją. Ostrożni trwają." ppłk Krzysztof Przepiórka & Dominik Rutkowski

Katarzyna Bogusz-Przybylska Time4HR coach HR mentor HR

firmę Krzysztofa Przepiórki znajdziesz pod linkiem:
http://www.specaudyt.pl/kontakt/

 książkę kupisz na:
http://www.empik.com/szturman-odwazni-zyja-ostrozni-trwaja-przepiorka-krzysztof-rutkowski-dominik,p1147363469,ksiazka-p

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *